Σάββατο 23 Απριλίου 2011

6 κανονιές από Ρεάλ εν όψει Μπάρτσα (video)

Με μια «διαστημική» εμφάνιση η Ρεάλ Μαδρίτης διέλυσε 6-3 τη Βαλένθια (προηγήθηκε 6-1) μέσα στο «Μεστάγια» σε ματς για την 33η αγωνιστική της Primera Division.

Ακόμη κι αν η «βασίλισσα» δεν προλάβει το τρένο του πρωταθλήματος, με παιχνίδια όπως αυτό ή την επικράτηση επί της Μπαρτσελόνα στον τελικό Κυπέλλου πριν μερικές μέρες, θέτει υπό αμφισβήτηση την άποψη πως η κορυφαία ισπανική ομάδα φοράει «μπλαουγκράνα». Και ακολουθούν οι μεταξύ τους κόντρες για το Champions League…

Ο «μαέστρος» που ακούει στο όνομα Κακά σημείωσε δύο τέρματα και οδήγησε την ομάδα του Μουρίνιο, δείχνοντας πως επέστρεψε για τα καλά στις υψηλού επιπέδου εμφανίσεις, ενώ ο Ιγκουαΐν πέτυχε χατ-τρικ. Ο Μπενζεμά ήταν εκείνος από τον οποίο ξεκίνησε το σόου, καθώς άνοιξε το σκορ στο 23’.

Οι Μαδριλένοι προηγήθηκαν 4-0 στο ημίχρονο και 6-1 μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού, αλλά στη συνέχεια έκατσαν, με αποτέλεσμα να δεχθούν δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, έχοντας στο νου τους και τα επικείμενα ματς με την Μπαρτσελόνα.